Вибори президента США: підсумки оскарження результатів у ключових штатах

Читать на русском

Демократ Джо Байден, за останніми даними, набирає 306 голосів виборників (а також 51% голосів звичайних американців) і перемагає на виборах президента США. Чинний господар Білого дому Дональд Трамп, у якого 232 голоси виборників і 47,2% від американців, відмовляється визнавати ці результати. Команда Трампа зажадала перерахувати голоси в ключових штатах, «Слово і діло» пропонує подивитися на результати оскарження.

7 листопада команда Дональда Трампа подала позов через нібито порушення під час підрахунку голосів в окрузі Марикопа штату Аризона. У позові посилалися на заяви кількох спостерігачів та виборців, які повідомили про проблеми з машинами для голосування. В результаті, на думку республіканців, не були враховані вирішальні голоси. Однак через кілька днів з невідомих причин адвокати Трампа від позову відмовилися.

У Мічигані команда Трампа вимагала зупинити підрахунок голосів. Президент США заявив, що в штаті була «велика кількість вкинутих бюлетенів». У позові йшлося про те, що спостерігачам-республіканцям, на відміну від демократів, обмежили доступ до представників виборчої комісії. Але претензія була відхилена. Байден набрав у Мічигані 50,6% голосів, Трамп – 47,8%.

Аналогічне звернення було відхилене у Джорджії. Але надалі там перерахували голоси вручну. Виявили кілька тисяч неврахованих голосів, але на результати виборів у штаті вони не вплинули – перемога там все одно залишається за Байденом, Трамп лише трохи скоротив розрив. Позов про перерахунок голосів також був відхилений у Неваді.

У Вісконсині суд частково задовольнив претензію команди президента США: голоси будуть перераховані в двох округах, це займе приблизно два тижні. Зараз Байден перемагає в цьому штаті з 49,4% голосів, у Трампа – 48,8%. Виборчий штат Трампа вже заплатив 3 млн доларів за перерахунок голосів, якби так робили у всьому Вісконсині – коштувало би це майже 8 млн.

Частково задовольнили позов про припинення підрахунку голосів у Пенсильванії: у Філадельфії зупинили підрахунок голосів, які отримали поштою. Потім штаб Трампа зажадав перерахувати голоси в усьому штаті, але суд погодився це зробити тільки з бюлетенями, що надійшли поштою.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» зібрало, що відомо про Джо Байдена і його взаємини з українськими політиками.

Також ми розбиралися, скільки голосів виборників отримували кандидати в 1980-2016 роках.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: