Виборці, які прийдуть на місцеві вибори 25 жовтня з неправильно надягнутими масками, будуть голосувати за процедурою для людей з підозрою на COVID-19.
Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час круглого столу в п'ятницю, 2 жовтня, передає УНН.
Місцеві вибори і COVID-19: чи будуть використовувати карантин у політичних ціляхТема карантину перед місцевими виборами стане однією з точок протистояння, тому що на місцях обмеження сприймають, як політику, вважає експерт.
За його словами, якщо людина, яка прийшла на виборчу дільницю 25 жовтня, відмовляється надіти маску на рот і ніс, його все одно допустять до голосування, але за такою ж процедурою, як і людину з підозрою на коронавірус.
Але в цьому випадку людина сама несе адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину.
Він уточнив, що всі нормативно-правові акти, в тому числі і зміни до постанови про карантин №641 Кабміну, передбачають можливість здійснити виборче право кожному.
«У постанові чітко прописано, якщо людина приходить на виборчу дільницю, йому роблять термометрію, і якщо є підвищена температура тіла та інші ознаки гострої респіраторної вірусної хвороби, його допускають до виборчого права, але в окрему кабіну, з окремим маршрутом, і про це повідомляють всім присутнім у приміщенні виборчої дільниці», - розповів Ляшко.
При цьому Ляшко додав, що всі повинні носити маску, яка прикриває рот і ніс.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня.
Раніше ЦВК затвердила форми і колір виборчих бюлетенів на місцеві вибори.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»