Депутати Верховної ради України хочуть ухвалити законопроект, який дасть змогу звільнити директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. У коментарі «Слово і діло» експерт з конституційного права Богдан Бондаренко відзначив, що ситуація, що склалася навколо порядку призначення голови НАБУ, дуже суперечлива й існує вірогідність перезапуску антикорупційного органу.
«Питання полягає в наступному, що є порядок призначення директора НАБУ, який визначений в законі, є рішення окремо по самому Ситнику, який визнаний неконституційним. Тому, ми не можемо говорити про те, що Ситник звільнений. Але ми можемо говорити, що з моменту ухвалення рішення, яким визначено порядок його призначено, виникло безліч питань», – сказав Бондаренко.
Експерт додав, що питання звільнення Ситника в будь-якому випадку повиненно бути вирішене.
«Чи є сенс робити щось із Ситником? Є сенс. Питання в тому, що саме. Тому, що звільнити напряму – не можна. Точно, що треба змінити це закон: прибрати звідти президента, який призначає, замкнути це на Кабінеті міністрів. Тоді це буде відповідати Конституції», – сказав Бондаренко.
Експерт пояснив, що в ситуації, яка склалася, до будь-якого варіанту будуть запитання.
«Але залишається питання, як звільнити Ситника, якщо він сам не йде. Й це досить складне питання. Тому, що навіть, якщо законом передбачити якісь прямі підстави, то все одно будуть питання, – чи можна так робити, бо закон не має ретроспективної дії», – пояснив він.
Бондаренко підсумував, що у ситуації, яка склалася, НАБУ може бути перезавантажено.
Нагадаємо, КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.
Раніше КСУ визнав незаконним призначення Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»