Альма-матер президентів і прем'єрів: які виші випускали українських топ-політиків

Читать на русском

В Україні триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти мають ще час до 22 серпня, щоб визначитися зі своєю майбутньою професією. Тим, у кого є амбіції в майбутньому стати державним діячем, «Слово і діло» пропонує подивитися, де свого часу навчалися українські топ-політики – президенти, прем'єр-міністри та спікери парламенту.

Чинний президент Володимир Зеленський здобув юридичну освіту в Криворізькому економічному інституті Київського економічного університету ім. Гетьмана. Однак за фахом Зеленський ніколи не працював. Прем'єр Денис Шмигаль є випускником Львівської політехніки, за освітою він інженер-економіст.

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков закінчив два виші – університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» і Національний університет державної податкової служби за спеціальністю «Правознавство». Університет Шевченка також закінчували два українських президенти – Леонід Кравчук (викладач суспільних наук) і Петро Порошенко (як і Разумков, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»). Крім того, диплом цього університету є в ексглави Ради Володимира Литвина.

У Дніпровському університеті імені Гончара вчилися президент Леонід Кучма (інженер-механік) та експрем'єр і народний депутат Юлія Тимошенко. Міжрегіональну академію управління персоналом закінчили два прем'єр-міністри – Володимир Гройсман та Олексій Гончарук. Також і Гройсман, і Гончарук вчилися в Національній академії держуправління при президентові. У Гройсмана є ще диплом Вінницького фінансово-економічного університету.

Майбутніх прем'єр-міністрів України в різний час випускали Дніпровська та Одеська політехніки, Національний політехнічний інститут, педагогічний інститут імені Винниченка, КНЕУ, Чернівецький університет імені Федьковича. Президент Віктор Ющенко закінчив Тернопільський національний економічний університет.

Раніше «Слово і діло» писало, хто за професією і освітою народні депутати IX скликання.

Нагадаємо, на нашій інфографіці можна подивитися, скільки коштує рік навчання на бакалавра в топ-15 вишів Києва.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал