Військовий полігон «Широкий лан»: ще двом підозрюваним обрали запобіжні заходи

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув ще два клопотання детектива погодженого з прокурором про застосування запобіжного заходу.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відправив під нічний домашній арешт колишнього начальника відділу технічного нагляду за будівництвом Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України Віктора Антощука, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 37 млн грн під час зведення військового полігону «Широкий лан».

Таке рішення 3 серпня ввечері ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомив журналісту «Слово і діло» прокурор САП Олексій Скибенко.

За його словами, суд поклав на Антощука низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти; прибувати за першим викликом та інші.

Крім цього, журналісту «Слово і діло» у ВАКС повідомили, що обрали запобіжний захід колишньому директору компанії «Ріст» (нині ТОВ «Контейт») Костянтину Чепусову. За словами керівниці відділу комунікацій суду Олесі Чемерис, екскерівника приватної фірми відпустили під 1,26 млн грн застави із покладанням обов'язків, в тому числі здачі закордонних паспортів.

Раніше суд обрав запобіжний захід екскерівнику управління ГКЕУ ЗСУ Сергію Чагарному. ВАКС відмовився відправити його під варту, відпустивши під 420 тисяч грн застави. Також суд відпустив під заставу ексначальника ГКЕУ ЗСУ Олега Галушко.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру п'яти особам у нанесенні збитків під час будівництва полігону «Широкий лан». За версією слідства, у 2017-2018 роках начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ, начальник Управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів Головного КЕУ ЗСУ та начальник відділу технічного нагляду за будівництвом Головного КЕУ ЗСУ у змові з представниками приватного товариства «Ріст», а саме його директором та бенефіціарним власником, організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору «Широкий лан» у с. Улянівка Миколаївської області.

У НАБУ зазначили, що попри фактичне невиконання робіт з облаштування польового табору, посадовці ЗСУ все ж «посприяли» в перерахуванні коштів на рахунки компанії. Як наслідок, державі було завдано збитків на суму понад 37 млн грн, що підтверджується висновком Державної аудиторської служби та проведеними в справі експертизами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: