Справа газової фірми «юристів Порошенка»: з'ясувалися прізвища підозрюваних

Читать на русском
Журналіст «Слово і діло» з'ясував прізвища підозрюваних у справі про можливе завдання збитків державі на майже 200 млн грн.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишньому директору компанії «Аркона Газ-Енергія» Ігорю Мичку у межах кримінального провадження про 196,8 млн грн збитків державі, так званої справи газової фірми «юристів колишнього президента України Петра Порошенка».

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили джерела в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, ще підозри вручили колишній завідувачки сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки Українського державного геологорозвідувального інституту (далі УкрДГРІ) Людмили Кучмі; колишньому заступнику директора з виробництва, економіки та загальних питань УкрДГРІ Олегу Зур'яну; експерту Державної комісії України по запасах корисних копалин Володимиру Щербині, а також провідному і головному інженерам ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз» Вадиму Купчику і Юрію Ільницькому.

Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам, причетним до нанесення 196,8 млн грн збитків державі під час видачі спеціального дозволу на видобуток газу Полтавській області фірмі «Аркона Газ-Енергія». Також органи правопорядку зазначили, що коло задіяних у вчиненні злочину не є вичерпним і вони встановлюють інших можливих співучасників схеми.

Як з’ясувало слідство, впродовж 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища. Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали неіснуючі показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

Нещодавно фірму «Аркона Газ-Енергія» придбала за 8,6 млн доларів бізнес-група «Смарт-Холдинг» народного депутата Вадима Новинського.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія «Аркона Газ-Енергія» пов'язана з оточенням колишнього президента Петра Порошенка. За їх же даними, фірма за заниженою вартістю отримала спецдозвіл на видобуток газу на Полтавщині.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: