Кадрові перестановки в ТКГ: як заміна українського представника вплине на переговори

Читать на русском
Петро Олещукполітичний експерт

Серед претендентів на посаду голови української делегації в ТКГ є перший президент України Леонід Кравчук та віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, повідомив президент України Володимир Зеленський. У коментарі «Слово і діло» політолог Петро Олещук зауважив, що зміна українського представника в ТКГ принципово не вплине на позиції сторін, але може надати поштовх перемовинам.

«Мабуть, Кравчук з його досвідом – у цій ситуації не зайвий, але й Резніков добре себе зарекомендував у переговорному процесі. Обидві кандидатури мають свої переваги. Кравчук має колосальний політичний досвід, Резнікова – готовність до проведення достатньо складних переговорів. Навряд чи призначення нового представника України в переговорному процесі змінить переговорний процес. Позиції сторін сформувалися досить давно і не вчора. Ми прекрасно знаємо й позицію Росії, й позицію України, і знаємо всі заперечення. Тому якісь прориви в цій ситуації неможливі, але на перших етапах це може додати певного імпульсу переговорному процесу», – прокоментував Олещук.

Прорив у ТКГ: чи вдасться «припинити стріляти»Досягти результату в переговорах без зміни розстановки сил неможливо, тому результати переговорів ТКГ не можна називати успішними.

На думку політолога, представник української сторони у ТКГ не вплине кардинально на переговорні процес, хоча певні зміни потрібно мати на увазі та тримати під контролем.

Олещук додав, що нові люди в ТКГ посилюють групу та дозволяють обговорювати питання більш різнобічно, хоча ключових рішень на цьому рівні не буде.

«Ключові рішення будуть погоджуватися на найвищому політичному рівні. Тому немає якоїсь катастрофи в тому, що Кучма пішов у відставку. Ймовірно, він, домігшись угоди про припинення вогню, свою місію виконав. Але всі ми розуміємо, що історія на цьому не завершилась», – підсумував Петро Олещук.

Нагадаємо, представник України на переговорах у Мінську Леонід Кучма не братиме участі в діяльності Тристоронньої контактної групи.

Президент України 1994-2005 рр. Леонід Кучма вдруге очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 3 червня 2019 року.

Раніше в травні Володимир Зеленський на пресконференції в Маріїнському палаці, відповідаючи на питання ЗМІ, розповів, що голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма просив зняти його з цієї посади.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: