Верховний Суд відсторонив від посади мера Чернівців

Читать на русском
Верховний Суд України прийняв рішення про відсторонення Олексія Каспрука з посади мера Чернівців.
Фото: molbuk.ua

Верховний Суд України прийняв рішення про відсторонення Олексія Каспрука з посади мера Чернівців. Судді скасували постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду про дострокове припинення повноважень Каспрука і відправили справу на повторний розгляд.

Про це в п'ятницю, 17 липня, повідомив Каспрук на сторінці в Facebook.

Відзначається, що рішення про відсторонення мера діятиме протягом нового розгляду цієї справи судом першої інстанції - Чернівецьким окружним адміністративним судом.

«Справу відправлено повторно на розгляд судом першої інстанції. Поки суд розглядатиме цю справу, буде діяти рішення Чернівецької міської ради про моє дострокове припинення повноважень», - сказав Каспрук.

Хто з мерів найгірше виконує власні обіцянкиНайбільше обіцянок провалили мери Харкова та Рівного. Загалом шість міських голів не виконали понад чверть обіцянок. Решта впоралися краще.

Він зазначив, що залишилося три місяці каденції нинішньої міськради, яка й відсторонила його від посади. Нового рішення суду до виборів, за прогнозами Каспрука, не буде.

Нагадаємо, 26 липня 2018 року Чернівецька міська рада 29 голосами депутатів шляхом таємного голосування достроково припинила повноваження міського голови Олексія Каспрука. Після цього повноваження градоначальника протягом дев'яти місяців виконував секретар міськради і політичний опонент Каспрука Василь Продан.

У квітні 2019 року Чернівецький окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення про відставку Каспрука, після чого він був відновлений на посаді. Пізніше секретар міськради Продан подав апеляційну заяву на рішення суду першої інстанції, в якій просив суд повністю скасувати дію постанови.

Також апеляцію подав і Каспрук, який не погодився з пунктом судового рішення, в якому було зазначено, що Продан під час голосування за відставку міського голови не мав конфлікту інтересів.

12 листопада 2019 року у Вінниці Сьомий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення першої інстанції про незаконність рішення Чернівецької міської ради про дострокове припинення повноважень Каспрука.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал