ВАКС залишив зупиненим слідство у справі сестри Бахматюка

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у скарзі адвоката родички аграрного олігарха на постанову прокурора про зупинення слідства.
Наталія Василюк

Вищий антикорупційний суд залишив зупиненим слідство у справі за підозрою сестри аграрного олігарха Олега Бахматюка, колишньої голови спостережної ради ВіЕйБі Банку Наталії Василюк у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України.

Таке рішення 23 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 22 жовтня Василюк рейсом Київ-Відень покинула Україну. Вже 13 листопада їй заочно повідомили про підозру. У зв'язку з численними не явками до НАБУ для вручення особисто підозри її оголосили у розшук, у тому числі в міжнародний шляхом винесення постанови і направлення документу до виконання в Інтерпол. Василюк також намагалися заочно заарештувати, але ВАКС відмовив. Наразі САП оскаржує відмову в апеляційній палаті суду.

Крім того, у справі було призупинене слідство у зв'язку із розшуком сестри Бахматюка. Адвокат Василюк подав скаргу на постанову прокурора про зупинення слідства і просив її скасувати. За словами адвоката, НАБУ і САП знають місце перебування Василюк, а тому постанову необхідно скасувати. Захисник вважає, що його клієнтка не набула статусу підозрюваної, а тому оголошення її в розшук є порушенням КПК.

Вивчивши скаргу, суддя відмовив у її задоволенні. Він вказав, що Василюк не з'являлася на виклики до НАБУ і тому її оголосили в розшук.

Нагадаємо, слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал