МВФ погіршив прогноз падіння світової економіки

Читать на русском
У МВФ погіршили прогноз падіння світової економіки в 2020 році. Також очікується більш повільне відновлення у 2021 році.
REUTERS

У МВФ погіршили прогноз падіння світової економіки у 2020 році. Також очікується більш повільне відновлення у 2021 році.

Про це йдеться в оновленому прогнозі МВФ в середу, 24 червня.

Згідно з даними фондам, прогнозується, що світова економіка скоротиться на 4,9% у 2020 році, що на 1,9 п.п. нижче квітневого прогнозу. За падінням піде часткове відновлення зі зростанням на 5,4% у 2021 році, що нижче, ніж попередній прогноз (5,8%).

«Зараз ми прогнозуємо глибшу рецесію у 2020 році та більш повільне відновлення у 2021 році», - йдеться в повідомленні.

Співпраця з МВФ: чи виконає Україна свої зобов’язанняПадіння економіки на тлі епідемії не дозволить виконати повною мірою нові умови МВФ, вважає експерт.

Ці прогнози припускають сукупні втрати світової економіки за два роки (2020-2021 роки) в розмірі понад 12 трлн доларів. Водночас у МВФ відзначають високу невизначеність прогнозів, оскільки медичного розв'язання проблеми коронавірусу, не знайдено, а шляхи виходу з кризи неясні.

Як наголошується в повідомленні МВФ, пандемія COVID-19 змусила закрити країни, що допомогло стримати вірус і врятувати життя, але також спровокувало найгіршу рецесію з часів Великої депресії.

МВФ прогнозує синхронізований глибокий спад у 2020 році як для країн із розвиненою економікою (-8%), так і для країн із ринком, що формується і країн, що розвиваються (-3%; 5%, якщо виключити Китай). При цьому більш ніж у 95% країнах знизиться доходи на душу населення.

Відзначимо, МВФ може визначитися з новим траншем для України у вересні.

Також нагадаємо, МВФ спрогнозував курс долара в Україні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал