ВАКС знову продовжив обов'язки ексдиректору КП «Чернігівводоканал»

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора про продовження обов'язків колишньому керівнику комунального підприємства.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Суд продовжив до 23 липня дію обов'язків колишньому директору комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради Олександру Шкіню, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Таке рішення 10 червня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 23 січня Шкіню повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 ККУ). 14 лютого ВАКС відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання, хоча прокурор просив обрати йому запобіжний захід у вигляді 168 160 грн застави. Також на Шкіня поклали низку обов'язків, а саме: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи та здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор просив суд продовжити їх ще на два місяці. Суд клопотання задовольнив частково, продовживши обов'язки до 23 липня.

За версією слідства, Шкінь протягом 2015 року як директор КП «Чернігівводоканал» зловживав службовим становищем. У клопотанні вказується, що він, діючи умисно, достовірно знаючи про наявність на підприємстві достатніх коштів для оплати кредиту, взятого перед Міжнародним банком реконструкції та розвитку, штучно створив заборгованість по ним, припинивши їх оплату. В результаті цього з державного бюджету України було отримано субвенцію на погашення кредиторської заборгованості перед МБРР, а отримані від господарської діяльності кошти були використані на інші цілі.

Також ексдиректор КП «Чернігівводоканал» не спрямував кошти на погашення задекларованих сум податку на додану вартість, штучно створив заборгованість, припинивши їх оплату, хоча підприємство мало на це змогу. На це КП також отримало субвенцію з держбюджету на погашення заборгованості зі сплати ПДВ, а отримані від господарської діяльності кошти були використані на інші цілі.

Згідно з висновком комісійної судово-економічної експертизи, розмір збитків державі, завданих КП «Чернігівводоканал» за несплату податкових зобов'язань з податку на ПДВ за травень-жовтень 2015 року складає 7,8 млн грн. Також експертиза встановила збитки підприємства за несплату боргу по кредитах за договорами про субкредитування за серпень-листопад 2015 року в 5,06 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру ексдиректору ДП «УкрДІАП». Також органи повідомили про підозру двом заступникам директора заводу «Електроважмаш».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал