Миколаївського депутата судитимуть в антикорупційному суді

Читать на русском
Апеляційна палата не побачила проблем із підсудністю у справі миколаївського депутата, який намагався дати хабара поліції.
Сергій Чмир

Апеляційна палата залишила у Вищому антикорупційному суді справу за обвинуваченням депутата Миколаївської обласної ради Сергія Чмиря в пропозиції поліцейському неправомірної вигоди.

Таке рішення 9 червня ухвалила колегія суддів палати ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Під час підготовчого засідання адвокат Чмиря заявив клопотання про звернення до апеляційної палати ВАКС з поданням про направлення цього кримінального провадження до іншого суду у зв'язку з його непідсудністю. Прокурор САП заперечив проти задоволення клопотання у зв'язку з його необґрунтованістю. На його думку, це кримінальне провадження підсудне ВАКС.

Вивчивши клопотання, судді вирішили звернутися до палати ВАКС для визначення підсудності у справі. На думку колегії, це провадження їм непідсудне через порушення правил предметної підсудності.

Проте апеляційна палата залишила подання ВАКС без задоволення і повернула справу на розгляду колегії суддів. Вони встановили, що Чмир є депутатом Миколаївської облради, а тому його посада належить до предметної підсудності ВАКС.

Як встановило слідство, 16 лютого 2017 року депутат запропонував працівникам патрульної поліції неправомірну вигоду, щоб ті не складали протокол про вчинення адміністративного правопорушення, а саме: керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. 25 липня Чмирю керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив про підозру у пропозиції неправомірної вигоди. Дії посадовця кваліфіковано за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 18 вересня НАБУ і САП завершили слідство у справі. За словами детектива, матеріали слідства складаються з 2 томів – 357 сторінок, тому сторона захисту давно могла з ними ознайомитися. Вперше суд обмежив строки до 18 грудня, проте пізніше, за даними джерел «Слово і Діло», цю справу закрили. Пізніше постанову про закриття скасували і вирішили знову обмежити депутату строки для ознайомлення з розслідуванням. Тепер суд обмежив строки до 17 березня.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: