Які країни вже відкрили кордони для українців

Читать на русском

Пандемія коронавірусу все ще триває, але країни почали потроху відкривати свої кордони. Україна з 15 червня також відновила міжнародні перельоти і дозволила в'їзд іноземців на свою територію. Однак кількість країн, куди зараз можуть потрапити громадяни України, досить обмежена. «Слово і діло» розібралося, кордони яких держави відкриті для українців.

З 15 червня громадяни України можуть безперешкодно відвідати Білорусь, Албанію, Ірландію, Сербію та США. Можна також поїхати до Великої Британії, але доведеться дотримуватися 14-денного карантину.

З іншими країнами, кордони яких відкриті для українців з 15 червня, не все так просто. Наприклад, до Німеччини зараз можуть заїхати тільки ті, у кого є дозвіл на роботу або родичі в країні, також потрібно пройти 14-денний карантин. З документами, що підтверджують роботу в країні, відкрито шлях до Данії, Норвегії, Румунії та Швейцарії.

До Болгарії з України можуть поїхати сезонні працівники, але потрібно мати запрошення від роботодавця і трудовий договір, а також результат тесту на коронавірус. Польща готова пускати українців з картою поляка або з дозволом на роботу або проживання. Однак потрібно буде 14 днів посидіти в ізоляції (крім сільгоспробітників). У Фінляндії з умовою самоізоляції можуть потрапити українці з дозволом на проживання.

Планується, що з 1 липня кордони для громадян України відкриють Єгипет і Ісландія. В аеропортах Єгипту людям, які прибувають з країн з епідемією коронавірусу, потрібно буде надати негативний результат тесту, проведеного не більше ніж за 48 годин до вильоту. В Ісландії після прибуття також проведуть тест на коронавірус і потрібно буде відсидіти карантин.

Міністерство закордонних справ України зараз веде переговори про відкриття кордонів з Австрією, Азербайджаном, Іспанією, Кіпром, Грецією, Чорногорією та Хорватією.

Із 27 червня українці зможуть відвідувати Туніс, з тестуванням на коронавірус після прибуття до країни. Шрі-Ланка відкриється для туристів з 1 серпня.

Раніше ми писали, як різні країни готуються до відкриття туристичного сезону.

Нагадаємо, «Слово і діло» розібралося в нюансах туристичного сезону-2020.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: