ВАКС дослідив 10 томів доказів у справі Онищенка

Читать на русском
Антикорупційний суд вже дослідив і долучив декілька томів письмових доказів у справі за обвинуваченням колишнього члена парламенту.
Олександр Онищенкофото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд дослідив і долучив 10 томів письмових доказів у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього народного депутата Олександра Онищенка в організації «газових схем».

Про це журналісту «Слово і діло» повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.

Під час засідання судді досліджували і долучали деякі письмові докази у справі Онишенка. Серед досліджених доказів були постанови про зупинення слідства у зв'язку з розшуком екснардепа, про виділення матеріалів в окремі кримінальні провадження та інші докази.

Водночас колегія суддів вирішила оголосити перерву до 10:00 19 травня.

На минулому засіданні прокурор САП Симків зачитав обвинувальний акт Онищенку. За словами прокурора, екснардепа обвинувачують у створенні злочинної організації та організації цією злочинною організацією заволодіння коштами ПАТ «Укргазвидобування» під час здійснення видобутку і продажу природного газу за договорами про спільну діяльність; легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом; підробленні документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ФОП; зловживанні повноваженнями службовою особою юрособи приватного права незалежно від організаційно-правової форми; службовому підроблені; у незаконному зберіганні вогнепальної зброї і набоїв, а також у незаконних діях щодо майна, на яке накладено арешт або яке описано чи підлягає конфіскації.

Крім того, у цій же справі обвинувачують фінансового менеджера Олену Павленко, який інкримінують майже всі ті сами злочини, крім службового підроблення; зловживання повноваженнями службовою особою; незаконного зберігання вогнепальної зброї і незаконних дій щодо арештованого майна.

Як відомо, за версією слідства, у 2013-2016 роках Онищенко вчинив низку кримінальних правопорушень. Будучи заступником голови паливного комітету Верховної ради, він був обізнаний про попит та ціни на ринку природного газу в Україні та мав контроль над компаніями ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Фірма «Хас» та ТОВ «Карпатнадраінвест», які є операторами за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Це нібито допомогло йому створити схему заволодіння коштами державної компанії від реалізації газу, видобутого на державних надрах.

До плану він залучив свою мати Інесу Кадирову та Валерія Постного, які, за даними слідства, стали співорганізаторами. Крім них, були долучені й інші особи, які виконували визначені їм ролі. У результаті реалізації схеми злочинна організація нібито заволоділа 1,6 млрд грн «Укргазвидобування».

Нагадаємо, ВАКС дозволив заочно судити екснардепа Онищенка. У грудні 2019 року екснардепа затримали в Німеччині.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...