Справа Березкіна: ВАКС відмовив САП у скарзі на не затверджену угоду

Читать на русском
Апеляційна палата відмовила прокурору в скарзі на рішення ВАКС про не затверджену угоду з обвинуваченим у справі аграрного холдингу.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата залишила без задоволення скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на відмову Вищого антикорупційного суд затвердити угоду з колишнім головою правління аграрного холдингу «Креатив Груп» Юрієм Давидовим у справі колишнього народного депутата Станіслава Березкіна про заволодіння $20 млн кредиту Ощадбанку.

Таке рішення 4 травня ухвалила колегія суддів палати ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Вищий антикорупційний суд відмовився затверджувати угоду САП з Давидовим. Судді вказували, що вказана угода не відповідає інтересам суспільства. До того ж, ексголову агрохолдингу обвинувачували у вчиненні особливо тяжких корупційних злочинів, за які покаранням є безальтернативне позбавлення волі.

Водночас у прокуратурі пояснили, що ексголова агрохолдингу «Креатив Груп» допомагав слідству, в тому числі з встановленням обставин провадження. Також Давидов надавав викривальні покази стосовно екснардепа Березкіна та інших. Тому САП подала скаргу на таке рішення.

Вивчивши скаргу, судді залишили її без задоволення.

Нагадаємо, за версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізбетону» володіють син і дочка Березкіна.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: