Суд скасував арешт будинку дружини екснардепа Березкіна

Читать на русском
Апеляційний суд скасував арешт житлового будинку, який належить дружині колишнього члена українського парламенту.
Станіслав Березкінфото: biz.censor.net.ua

Суд скасував арешт житлового будинку дружини колишнього народного депутата Станіслава Березкіна, якого НАБУ і САП підозрюють в організації заволодіння $20 млн кредитом Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив».

Таке рішення 5 грудня ухвалила апеляційна палата Вищого антикорупційного суду за результатами розгляду скарги власника майна, повідомляє «Слово і Діло».

Як з'ясувалося суд наклав арешт на житловий будинок житловою площею 199,3 кв. м, який раніше належав на праві сумісної власності. Втім Березкін переписав будинок на дружину. Тому її адвокат подав скаргу на арешт майна і суд її задовольнив.

За версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізлбетону» володіють син і дочка Березкіна.

Нагадаємо, САП повідомила про підозру екснардепу Березкіну. Пізніше правоохоронці подали клопотання про заставу для нього. Суд його задовольнив і визначив екснардепу майже 15 млн грн застави.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: