У справі «Укрнафти» фірми-фігуранти відшкодували частину збитків – НАБУ

Читать на русском
У Національному бюро повідомляють, що у справі найбільшої нафтовидобувної компанії України повернули частину боргу.
Укрнафта

Фірми-фігуранти розслідування Національного антикорупційного бюро про збитки ПАТ «Укрнафта» повернули компанії понад 600 млн грн боргу, який донедавна в «Укрнафті» вважали безнадійним.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«ПАТ «Укрнафта» (50%+1 акція належать державній НАК «Нафтогаз України») впродовж грудня 2019–лютого 2020 року отримало понад 600 млн грн від комерційних компаній, ймовірно пов'язаних із міноритарними акціонерами ПАТ. Ці кошти надійшли у погашення боргу, який донедавна в «Укрнафті» вважали безнадійним. Він виник у результаті протиправних дій низки осіб, проєкти повідомлень про підозру стосовно яких були складені восени 2019 року», – повідомили у Бюро.

У НАБУ додали, що часткове відшкодування збитків не є підставою для припинення розслідування. У подальшому буде надана правова оцінка відповідним діям причетних до кримінального правопорушення осіб.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що детективи склали проєкти підозр у справі «Укрнафти» і скерували їх до САП. Як він стверджував, у цій справі встановлено збитки на понад 10 млрд грн. Пізніше, САП повернула ці проєкти на доопрацювання.

Як відомо, у НАБУ встановили, що між «Укрнафтою» та фірмою «Котлас» було укладено 71 договір на поставку нафтопродуктів загальною вартістю 3,48 млрд грн із порушенням статуту товариства та закону «Про акціонерні товариства». В результаті проведеного «Укрнафтою» аукціону з продажу сирої нафти в 2015 році одним із переможців було визнане ТОВ «Котлас». З компанією був укладений договір на реалізацію нафти на загальну вартість понад 3 млрд грн, проте її поставка не була сплачена й відстрочена на основі відповідного листа від службових осіб «Котласу». За версією слідства, в подальшому поставку нафти так і не сплатили, заволодівши нею й розпорядившись на власний розсуд.

Пізніше, в липні 2015 року, між «Укрнафтою» та «Котласом» були укладені нові договори, але вже на поставку приватною компанією «Укрнафті» нафтопродуктів на загальну суму 3,4 млрд грн. Попри відсутність сплати з боку «Котласу» за поставку сирої нафти, «Укрнафта» перерахувала компанії 3,4 млрд грн авансу. Згідно зі статутом ПАТ «Укрнафта», рішення про укладення договорів купівлі-продажу на суму, що перевищує 50 млн грн, належить до компетенції наглядової ради товариства. Однак, за попередньою змовою між чиновниками «Укрнафти» та «Котласу», договори поставки нафтопродуктів били розбиті на дрібніші – вартість кожного не перевищувала 50 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ звернулося до суду для визнання таких угод недійсними, оскільки вони були укладені в порушення законодавства. Апеляційний суд позов задовольнив частково і визнав недійсними 60 із 71 договору, укладеного між «Укрнафтою» та фірмою «Котлас» на загальну суму 2,94 млрд грн. Верховний суд залишив це рішення без змін.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: