НАБУ отримало новий доступ до документів «Укрнафти»

Читать на русском
Антикорупційний суд надав Національному бюро тимчасовий доступ до документів найбільшої нафтовидобувної компанії України.
Укрнафта

Детективи Національного антикорупційного бюро отримали тимчасовий доступ до документів ПАТ «Укрнафта» у справі збитків компанії.

Про це йдеться в ухвалі апеляційного палати Вищого антикорупційного суду від 3 жовтня, повідомляє «Слово і Діло».

Там вказується, що 13 вересня ВАКС задовольнив клопотання НАБУ про надання тимчасового доступу до документів «Укрнафти», а саме: до карток взаєморозрахунків із компаніями-контрагентами, а також документів щодо руху товарно-матеріальних цінностей за зовнішньоекономічними контрактами. Не погодившись з таким рішенням, компанія подала на нього апеляційну скаргу, проте апеляційна палата ВАКС відмовила у відкритті провадження.

Як відомо, у НАБУ встановили, що між «Укрнафтою» та фірмою «Котлас» було укладено 71 договір на поставку нафтопродуктів загальною вартістю 3,48 млрд грн із порушенням статуту товариства та закону «Про акціонерні товариства». В результаті проведеного «Укрнафтою» аукціону з продажу сирої нафти в 2015 році одним із переможців було визнане ТОВ «Котлас». З компанією був укладений договір на реалізацію нафти на загальну вартість понад 3 млрд грн, проте її поставка не була сплачена й відстрочена на основі відповідного листа від службових осіб «Котласу». За версією слідства, в подальшому поставку нафти так і не сплатили, заволодівши нею й розпорядившись на власний розсуд.

Пізніше, в липні 2015 року, між «Укрнафтою» та «Котласом» були укладені нові договори, але вже на поставку приватною компанією «Укрнафті» нафтопродуктів на загальну суму 3,4 млрд грн. Попри відсутність сплати з боку «Котласу» за поставку сирої нафти, «Укрнафта» перерахувала компанії 3,4 млрд грн авансу. Згідно зі статутом ПАТ «Укрнафта», рішення про укладення договорів купівлі-продажу на суму, що перевищує 50 млн грн, належить до компетенції наглядової ради товариства. Однак, за попередньою змовою між чиновниками «Укрнафти» та «Котласу», договори поставки нафтопродуктів били розбиті на дрібніші – вартість кожного не перевищувала 50 млн грн.

Нагадаємо, суд відвів детектива НАБУ від справи «Укрнафти». Раніше Державне бюро розслідувань розпочало слідство за фактом можливого розголошення НАБУ таємниці досудового розслідування у справі «Укрнафти».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.