НАБУ і САП завершили розслідування справи Микитася

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку закінчили слідство у справі про заволодіння понад 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
Юрій Аллеров і Максим Микитаськолаж: «Слово і діло»

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього народного депутата Максима Микитася, екскомандувача Національної гвардії України Юрія Аллерова та інших у причетності до заволодіння понад 81 млн грн під час обміну квартир для нацгвардійців.

Про це повідомляють пресслужби антикорупційний органів правопорядку.

«8 травня детективи НАБУ за дорученням прокурорів САП повідомили 7 підозрюваним та їх захисникам про завершення досудового розслідування у цій резонансній справі», – інформують у прокуратурі.

За даними НАБУ, серед підозрюваних наступні особи: колишній командувач НГУ Аллеров; екснардеп Микитась; колишній заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ; ексзаступник начальника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління ГКЕУ ЗСУ; директор ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода; його заступник Сергій Якусевич і адвокат В'ячеслав Мармиш.

Водночас, стосовно оцінювачки Алісу Гринчук матеріали виділені в окреме провадження. Її дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 396 КК України.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з Аллеровим, Майбородою, Якусевичем, приватним оцінювачем Гринчук та Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ. Нещодавно в справі з'явилися нові підозрювані, а Микитасю, Аллерову та іншим повідомили про нові підозри – в наданні та отриманні неправомірної вигоди.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей.

Нагадаємо, апеляційна палата ВАКС взяла Микитася під варту з альтернативою 80 млн грн застави. Таке рішення суд ухвалив за результатами розгляду скарги САП.За нього внесли цю суму і він вийшов із СІЗО.

Щоправда пізніше суд стягнув 80 млн грн застави Микитася на користь держави. Суд встановив, що екснардеп спілкувався з двома підозрюваними у справі Якусевичем і Майбородою, а також двома свідками: братом Якусевича і Бородавкою, хоча це було заборонено судом. Проте апеляційна палата зменшила розмір стягненої застави до 30 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: