НАБУ і САП оголосили нові підозри у справі Микитася

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку встановили, що колишній командувач Нацгвардії одержав неправомірну вигоду за обмін квартир.
Максим Микитасьфото: «Слово і діло», Олег Новіков

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ще двом особам у справі про організацію колишнім народним депутатом Максимом Микитасем заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України, а також повідомили про нові підозри старим підозрюваним.

Про це повідомляє пресслужба САП.

«Повідомлено про підозру у вчиненні нових злочинів колишньому командувачу НГУ, колишньому нардепу, а також службовим особам компанії «Укрбуд Девелопмент». Крім того повідомлено про підозру ще двом учасникам злочинної схеми – колишнім посадовцям Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України, а саме заступнику начальника управління та заступнику начальника відділу централізовано розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління», – інформують у прокуратурі.

Під час слідства детективи та прокурори встановили, що Аллеров отримав 125 тисяч доларів неправомірної вигоди за вчинення дій, спрямованих на підтримку інтересів компанії «Укрбуд Девелопмент». У САП вказують, що $100 тисяч від отриманих коштів екскомандувач НГУ залишив собі, іншу частину у розмірі $25 тис. – передав заступнику начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

Крім того, органи правопорядку з'ясували, що Аллеров отримав від Микитася та службовців «Укрбуд Девелопмент» у якості неправомірної вигоди квартиру у центрі столиці площею 76 кв. м. та вартістю 1,82 млн грн. Ця квартира, за даними «Слово і діло», була оформлена на дочку екскомандувача НГУ Катерину Пустиннікову.

Тому НАБУ і САП повідомили Аллерову, заступнику начальника управління та заступнику начальника відділу централізовано розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління ГКЕУ ЗСУ про підозру в отриманні неправомірної вигоди. Микитасю і службовцям «Укрбуд Девелопмент» – повідомили про підозру в наданні цієї вигоди.

Раніше НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей.

Нагадаємо, апеляційна палата ВАКС взяла Микитася під варту з альтернативою 80 млн грн застави. Таке рішення суд ухвалив за результатами розгляду скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.За нього внесли цю суму і він вийшов із СІЗО.

Щоправда пізніше суд стягнув 80 млн грн застави Микитася на користь держави. Суд встановив, що екснардеп спілкувався з двома підозрюваними у справі Якусевичем і Майбородою, а також двома свідками: братом Якусевича і Бородавкою, хоча це було заборонено судом. Проте апеляційна палата зменшила розмір стягненої застави до 30 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: