Суд не заарештував екснардепа Микитася

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив повністю у задоволенні клопотання прокурора про арешт колишнього члена українського парламенту.
Максим Микитасьфото: «Слово і діло»

Суд не взяв під варту без альтернативи застави колишнього народного депутата Максима Микитася, попри те, що він не вніс протягом 5 днів 100 млн грн застави.

Таке рішення 20 квітня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП нагадав, що ВАКС звернув у дохід держави 80 млн грн застави, внесеної дружиною Микитася за екснардепа. Підставою такого рішення стало порушення обов'язків підозрюваним, зокрема, він спілкувався з двома підозрюваними директором фірми «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою та його заступником Сергієм Якусевичем, а також з двома свідками – братом Якусевича та Бородавкою. Заборона на спілкування з ним була встановлена судом після внесення 80 млн грн застави.

Після стягнення застави ВАКС збільшив розмір застави для Микитася до 100 млн грн, які той мав внести протягом 5 днів. Однак, ніхто цю суму не сплатив і тому САП звернулася до суду з клопотанням про взяття екснардепа під варту. Вивчивши клопотання, суддя відмовила в його задоволенні повністю.

Як слідство встановило, колишній народний обранець, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Національної гвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю Національної гвардії України.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру екснардепу Микитасю.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал