НАБУ розслідує продаж акцій компанії «Газпрому» за заниженою ціною

Читать на русском
У Національному бюро досліджують обставини продажу цінних паперів приватної компанії, власником якої є російський монополіст.
Газпром

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують справу про можливий продаж за заниженою ціною акцій компанії «Газтранзит», яка належить російському монополісту «Газпром».

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 13 квітня, повідомляє «Слово і діло».

Як встановило слідство, Антимонопольний комітет України наклав на «Газпром» штраф у розмірі, що перевищує 85,9 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України.

У зв'язку з несплатою штрафу майно вказаної компанії на території України було арештовано, а саме 16 650 простих іменних акцій компанії «Газтранзит». В межах виконавчого провадження було проведено оцінку акцій, яка склала понад 630 млн грн.

Через пів року було проведено ще одну оцінку акцій, але їхня оціночна вартість різко знизилась до 40 млн грн, хоча щорічний нерозподілений прибуток вказаної компанії перевершував 100 млн грн.

Незважаючи на вищевикладене, за результатом аукціону зазначений актив був проданий закритому недиверсифікованому венчурному корпоративному інвестиційному фонду «Голдмен» за 41 млн грн. Тобто знижка склала 93%, а держава недоотримала приблизно 600 млн грн доходу.

Фонд «Голдмен» зберігає акції «Газтранзиту» на рахунку в депозитарній установі ТОВ «Ай Пі Сек'юрітіз». Кінцевим бенефіціаром установи є колишній народний депутат Андрій Журжій, про що він вказував у декларації. Він же в 2018 році був власником фонду «Голдмен» через компанію з управління активами «Інвестиційні партнери», яка задекларована. Зараз його кінцевими бенефіціарами є громадяни України Олексій Петі і Андрій Нестеренко.

За версією слідства, до вказаного продажу акцій за заниженою вартістю можуть бути причетні службові особи Міністерства юстиції України та представники приватних юридичних осіб. Попередньо справу кваліфікували за частиною 2 статті 364 ККУ (зловживання службовим становищем). На думку детективів, службовці Міні'юсту спільно з представниками приватних юросіб, використовуючи службове становище, реалізували 40,2174% акцій «Газтранзиту» шляхом укладання договору купівлі-продажу на аукціоні, що проводився АТ «Фондова біржа ПФТС» за заниженою ціною. Ці акції були арештовані в межах виконавчого провадження з виконання наказу Господарського суду міста Києва. Їх продаж за заниженою вартістю призвів до тяжких наслідків у вигляді недоотримання Держбюджетом коштів, а саме майже в 600 млн грн.

У межах цієї справи детектив і прокурор звернулися до суду з клопотанням про арешт акцій і передачі їх в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активами (АРМА). Суд акції заарештував і передав їх в управління АРМА, проте заборонив агентству їх продавати.

Нагадаємо, НАБУ розслідує продаж цукру Аграрного фонду за заниженими цінами. Також Бюро розслідує продаж державного пакету акцій АТ «Україна туристична».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: