НАБУ розслідуватиме закупівлю Нацгвардією системи управління військами

Читать на русском
Національне бюро розслідує факти можливої закупівлі Нацгвардією за завищеною ціною товару в приватної компанії.
Національна гвардія Українифото: УНІАН

Офіс генерального прокурора доручив Національному антикорупційному бюро розслідувати справу про можливу закупівлю Національною гвардією України за завищеними цінами автоматизованої системи управління військами.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Слідством встановлено, що 9 серпня 2016 року Головним управлінням НГУ під головуванням екскомандувача Юрія Аллерова проведено спільну нараду з директором TOB «Фалькон Мілітарі Солюшинс» Олександром Репяхом щодо створення автоматизованої системи управління військовими структурами в НГУ. За результатами вказаної наради ухвалено рішення про схвалення презентації товариства, створення робочої групи для розроблення технічного завдання, розроблення проєкту меморандуму між ГУ НГУ та TOB «Фалькон Мілітарі Солюшинс» зі створення автоматизованої системи управління військовими структурами в НГУ.

Водночас TOB «Фалькон Мілітарі Солюшинс» як юридична особа було зареєстровано лише 15 серпня 2016 року, тобто після проведення ГУ НГУ спільної наради. Як встановлено, TOB «Фалькон Мілітарі Солюшинс» залучало співвиконавців (ТОВ «ЕПОС», ТОВ «РКІ-Консалтинг», ТОВ «СОФТЛАЙН ІТ», ТОВ «ТЗІ») для виконання робіт, що обумовлено відсутністю в компанії необхідних ліцензій для виконання таких робіт.

За версією слідства фірма «Фалькон Мілітарі Солюшинс» заплатила співвиконавцям усього 22,02 млн грн, тоді як НГУ заплатила компанії за цю систему 36,65 млн грн. Це може свідчити про факт можливого умисного та безпідставного завищення вартості робіт на суму 14,62 млн грн. У травні 2019 року провели обшук в офісі «Фалькон Мілітарі Солюшинс», де вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони та гроші. Детектив вказував, що на техніці міститься інформація, яка має суттєве значення для з'ясування обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливе заволодіння коштами кіностудії ім. Довженка. Також детективи ведуть слідство за фактами можливої розтрати коштів на будівництві дитсадка під Києвом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал