Зміни до держбюджету: менше коштів на місцеві вибори й освіту в регіонах

Читать на русском

Через пандемію коронавірусу й карантин Кабінет міністрів змушений переглядати державний бюджет на 2020 рік. Перший варіант змін Верховна рада 30 березня відхилила, у профільному комітеті його назвали «несправедливим». Менш ніж за два тижні уряд напрацював нові пропозиції. «Слово і діло» сьогодні проаналізувало, як зміниться фінансування регіонів.

Зміни до держбюджету-2020 передбачають створення Фонду боротьби з коронавірусом та його наслідками, туди планують направити 64,7 млрд грн. Кошти з фонду будуть виділяти, зокрема, на додаткові виплати медичним працівникам, надання грошової допомоги українцям і поповнення резервного фонду держбюджету.

Також у бюджеті з'явилася інша стаття витрат: вирішили виділити кошти Полтавській області на ремонт дороги Київ-Харків-Довжанський – 95 млн грн.

Більш ніж удвічі скоротять субвенцію на проведення місцевих виборів, з 2,2 млрд грн до 1 млрд. Крім того, зменшено субвенції місцевим бюджетам на освіту: на створення навчально-практичних центрів професійно-технічної освіти, на забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа», на реалізацію програми «Здібна школа для кращих результатів», на поліпшення соціального захисту деяких категорій вчителів.

Фінансування Державного фонду регіонального розвитку скоротять з 7,5 млрд грн до 4,9 млрд. Також урізана субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

У новому проєкті бюджету-2020 повністю відмовилися від субвенцій на розвиток системи екстреної медичної допомоги, на будівництво біатлонного комплексу в Івано-Франківській області, на підтримку розвитку об'єднаних територіальних громад,

Без змін залишиться фінансування проєкту «Житло для переселенців», закупівлі ангіографів, будівництва доріг місцевого значення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів створив Раду економічного розвитку.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...