У США опубліковані перші результати випробувань вакцини від коронавірусу

Читать на русском
Перші результати доклінічних випробувань класичної вакцини від нового типу коронавірусу SARS-CoV-2 були оприлюднені в США.

Перші результати доклінічних випробувань класичної вакцини від нового типу коронавірусу SARS-CoV-2 були оприлюднені в США.

Відповідна публікація медиків з'явилася в науковому журналі EBioMedicine.

Вчені відзначили, що в випробуваннях керувалися досвідом боротьби з вірусами атипової пневмонії SARS та близькосхідної лихоманки MERS, і таким чином спочатку знали, як варто діяти.

Як пояснила один з авторів дослідження доцент Піттсбурзького університету Андреа Гамботто, вчені створили вакцину не на підставі частин РНК вірусу, а на основі фрагментів S-білка вірусу. Саме через нього SARS-CoV-2 проникає в організм.

Крім того, американські фахівці створили оригінальну систему проникнення вакцини в організм - пластир покритий наноголками. Завдяки їм препарат проникає на потрібну глибину і змушує імунітет взаємодіяти з ним.

Досліди, які проводилися на лабораторних мишах, показали, що через два тижні після вакцинації імунітет гризунів почав активно виробляти антитіла до коронавірусу. Однак самі тварини були спочатку здорові.

Проте, вчені нагадують, що схожа схема спрацювала проти вірусу MERS. Введена здоровим тваринам вакцина вберігає їх від захворювання протягом року.

Раніше повідомлялося, що китайські вчені розробили вісім вакцин від коронавірусної інфекції, деякі з них вже показали свою ефективність на тваринах.

Нагадаємо, Канада виділить 20 млн доларів на розробку вакцин від коронавірусу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал