Суд надав адвокатам Бернацької доступ до документів

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання захисників колишньої чиновниці Мін'юсту про надання тимчасового доступу до документів.
Наталія Бернацькафото: «Слово і Діло», Олег Новіков

Суд надав тимчасовий доступ до документів Господарського суду міста Києва адвокатам колишньої першої заступниці міністра юстиції Наталії Бернацької, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 54 млн грн.

Таке рішення 10 березня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Адвокати просили надати доступ до справ Госпсуду Києва за позовом ТОВ «Золотой Мандарин Ойл» до компанії «Київенерго» про виконання зобов'язання; за позовом Родовід Банк до ТОВ «Золотой Мандарин Ойл» про стягнення заборгованості за кредитним договором. Вони вказували, що, за версією слідства, Бернацька не врахувала висновки, котрі були досягнуті Госпсуду Києва під час ухвалення цих рішень і підписала платіжне доручення про перерахування коштів ТОВ «Золотой Мандарин Ойл». Суд клопотання задовольнив.

Також адвокати підозрюваної просили надати тимчасовий доступ до документів Держказначейства, а саме до платіжного доручення про перерахування коштів на виконання рішення ЄСПЛ у справі «Агрокомплекс проти України», які підписала Бернацька; усіх платіжних доручень про перерахування коштів, підписаних Бернацькою. Суд і це клопотання задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру у заволодінні понад 54 млн грн шістьом особам. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Так, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой Мандарин Ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой Мандарин Ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

У межах цієї справи підозрюваною стала колишня перша заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька, якій обрали запобіжний захід у вигляді застави. Пізніше вона внесла гроші.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал