Суд призначив ще одну почеркознавчу експертизу в справі «Первомайськвугілля»

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива та прокурора про призначення експертизи у справі розтрати коштів держшахти.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд призначив нову почеркознавчу експертизу у кримінальному провадженні про можливу розтрату коштів державного підприємства «Первомайськвугілля», яке розслідують детектив Національного антикорупційного бюро.

Таке рішення 4 березня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Зокрема, детектив просив призначити почеркознавчу експертизу з метою підтвердити або спростувати справжність підписів під низкою документів, виконаних директором ТОВ «Експериментально-механічний Курахівський завод» та керівником ТОВ «Альянс Жилбудінвест». Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Як встановили детективи, колишній виконувач обов'язків директора ДП «Первомайськвугілля» Артур Мірумян підписав угоду з фірмою «Експериментально-механічний Курахівський завод» («Е-МКЗ») в особі ексдиректора, а нині бенефіціара Володимира Іванцова, на суму 76,02 млн грн. За угодою, приватна фірма виконати деякі роботи для запобігання надзвичайних ситуацій у зв'язку з затопленням шахт «Первомайсько-Стаханівського вугледобувного регіону Луганської області» по відокремленому підрозділу шахта «Золоте».

Детективи дізналися, що у 2018 році ДП «Первомайськвугілля» перерахувало фірмі «Е-МКЗ» 38,45 млн грн, серед яких 22,54 млн грн як аванс для придбання будівельних матеріалів, а 11,11 млн грн – в якості оплати за виконання робіт по відокремленому підрозділу шахта «Золоте». У НАБУ з'ясували, що приватна компанія «Е-МКЗ» залучило в якості субпідрядника ТОВ «Альянс Жилбудінвест», яке, своєю чергою, уклало договори підряду з відокремленими підрозділами ДП «Первомайськвугілля».

Таким чином, підрядником ВП «Шахта «Золоте» виконано робіт на суму 496 тисяч грн, а підрядником ВП «Спеціалізоване управління» – на суму 3,36 млн грн. Так, роботи, які мало виконати «Е-МКЗ», фактично здійснили працівники відокремлених підрозділів ДП «Первомайськвугілля», а частина коштів, виділених на їх виконання, була розтрачена, вважає слідство.

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливе присвоєння кредиту холдингом «Креатив». Раніше детективи почали розслідувати розтрату коштів на реконструкції аеропорту «Черкаси».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал