Як безкоштовно отримати у власність земельну ділянку

Читать на русском

Відповідно до Земельного кодексу громадяни України можуть отримати право власності на землю на підставі придбання за договором купівлі-продажу, приватизації вже використовуваної ділянки, прийняття спадщини, а також безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності. Отримати землю безкоштовно непросто, але можливо. «Слово і Діло» склало інструкцію, як це зробити.

Кожен українець може безкоштовно отримати землю для ведення фермерського господарства (у розмірі паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств), для ведення особистого господарства (щонайбільше 2 гектара), для ведення садівництва (максимум 0,12 гектара), для будівництва або обслуговування житлового будинку (у селах – щонайбільшн 0,25 гектара, у селищах – щонайбільше 0,15, у містах – щонайбільше 0,10), для індивідуального дачного будівництва (максимум 0,10 гектара), для будівництва гаража (щонайбільше 0,01 гектара).

Щоб безкоштовно отримати земельну ділянку, потрібно насамперед визначитися з метою її використання. Далі потрібно подати клопотання про отримання ділянки (у ньому потрібно вказати мету використання і орієнтовний розмір), разом із ним подають копію паспорта та ідентифікаційного коду, а також графічні матеріали, де позначено бажане місце розташування ділянки. Клопотання подається або до місцевої ради, або до районної адміністрації, або в управління Держгеодастру області – усе залежить від того, в чиїй власності земля.

Протягом місяця відповідні органи розглядають запит і повинні або дати дозвіл, або обґрунтовану відмову. Отримавши дозвіл, необхідно розробити проєкт землеустрою (цим займаються землевпорядні організації), який узгоджується з територіальним органом Держгеокадастру. Якщо ділянка розташована в населеному пункті, потрібно також узгодити проєкт з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації або ради. Своє рішення органи повинні надати протягом 10 днів.

Після узгодження проєкту з Держгеокадастром подається клопотання про його затвердження до місцевої ради чи держадміністрації (залежно від розташування ділянки). Потім потрібно звернутися до місцевого управління держреєстрації територіального управління юстиції із заявою про реєстрацію права власності на ділянку. Після цього місцевий орган ухвалює рішення про безкоштовну передачу землі у власність. Зареєструвати право власності можна в нотаріуса або в ЦНАП.

Нагадаємо, Верховній раді залишилося розглянути близько 700 поправок до законопроекту про ринок землі.

Раніше «Слово і Діло» писало, як проходила земельна реформа в країнах Центральної Європи, що входили до складу колишнього соцтабору.

Також можна пройти наш тест і з'ясувати, що ви знаєте про ринок землі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал