В Україні вперше з 2016 року зафіксували падіння ВВП

Читать на русском
Мініекономіки оцінює рівень падіння валового внутрішнього продукту в січні 2020 року в 0,5 відсотків. Скорочення ВВП України зафіксовано вперше з 2016 року.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства оцінює рівень падіння валового внутрішнього продукту в січні 2020 року в 0,5%. Скорочення ВВП України зафіксовано вперше з 2016 року.

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства.

Зростання ВВП і зарплат: що пропонує Кабмін у 2020 роціКабінет міністрів України затвердив макроекономічний прогноз на 2020-2022 роки, який містить два сценарії – консервативний і оптимістичний.

З початку 2020 року майже всі види економічної діяльності, що формують динаміку зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності, крім будівництва і внутрішньої торгівлі, продемонстрували скорочення виробництва.

«Дія факторів, які впливали на розвиток економіки в 2019 році, на тлі вже сформованих в попередніх періодах структурних дисбалансів і проблем, що накопичилися, а також ризиків, пов'язаних з розповсюдженням коронавірусу в світі, і можливе зниження темпів розвитку світової економіки буде дещо стримувати зростання економіки в цілому, особливо в I кварталі року», – сказано в огляді.

У 2020 році, як зазначили в міністерстві, продовжиться реформування у всіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу і активне оновлення інфраструктурних об'єктів.

Нагадаємо, австралійські вчені вважають, що від коронавірусу нового типу в кращому випадку загинуть 15 мільйонів людей, а світовий ВВП втратить 2,4 трильйона доларів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал