Справа Альперіна: суд зобов'язав НАБУ повернути телефони митника

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив скаргу адвоката підозрюваного на неповернення тимчасово вилученого майна в його клієнта.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро повернути три мобільних телефона заступника начальника відділу митного оформлення митного посту «Столичний» Київської міської митниці Сергія Осипова, якого підозрюють у причетності до зловживань на митниці під організацією бізнесмена Вадима Альперіна.

Таке рішення 19 лютого ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Під час обшуку в квартирі Осипова детективи вилучили мобільні телефони iPhone 5S, iPhone 5 і Xiaomi. Адвокат митника подав до НАБУ клопотання про повернення тимчасово вилученого майна. Проте детектив йому відмовив, оскільки рішенням ВАКС надано дозвіл на обшук житла Осипова з метою відшукання мобільних телефонів. Водночас адвокат Осипова вважає, що ці телефони тимчасово вилучене майно, бо немає рішення про їх арешт.

Вивчивши скаргу, суддя її задовольнив. Також суд зобов'язав повернути Осипову це майно.

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Нагадаємо, суд взяв під варту Альперіна. Пізніше за нього внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: