Підозрюваного НАБУ директора держпідприємства «Безпека» звільнили

Читать на русском
Підозрюваного детективами і прокурорами керівника державного українського центру звільнили з посади через кримінальне провадження.
ДП «Український центр «Безпека»

Звільнили з посади директора державного підприємства «Український центр «Безпека» Владислава Глазунова, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у заволодінні державним майном.

Про це «Слово і Діло» повідомили джерела в правоохоронних органах.

Як відомо, 21 грудня НАБУ повідомило Глазунову про підозру. За даними слідства, у вересні-листопаді 2017 року директор ДП «Безпека» Глазунов, діючи навмисне та з корисливих мотивів, вступив у злочинну змову із колишнім заступником міністра економічного розвитку та торгівлі Юрієм Бровченком. Вони домовилися сприяти участі іноземної компанії Gray Fox Logistics (США) у виконанні державного оборонного замовлення в частині виготовлення та постачання в Україну «напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусу з ведучим пояском снаряду калібрів 152/155 мм з комплексом ЗІП». При цьому посадовці цілком усвідомлювали, що можливості виконати замовлення іноземна організація немає.

У подальшому Глазунов і Бровченко нібито для виконання державного оборонного замовлення забезпечили укладення контракту між Gray Fox Logistics та Державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» на виготовлення та постачання в Україну спеціалізованої продукції.

Як з'ясувало слідство, внаслідок таких дій Gray Fox Logistics у травні 2018 року отримала від ДАХК «Артем» передоплату в сумі 8,29 млн доларів (на час вчинення злочину — 217,27 млн грн). Проте станом на грудень 2019 року іноземна компанія умов контракту так і не виконала. Отже, зірвано реалізацію узгоджених етапів виконання ДОЗ та створено передумови неповного та несвоєчасного забезпечення Збройних сил України боєприпасами критичної номенклатури.

Нагадаємо, суд продовжив обов'язки організатору цієї схеми Олександру Кіржнєву. Також суд продовжив обов'язки ексзаступнику міністра економіки Бровченку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...