Суд продовжив обов'язки ексзаступнику міністра економіки Бровченку

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання детектива і прокурора про продовження обов'язків ексчиновнику.
Юрій Бровченко з адвокатомфото: «Слово і Діло», Олег Новіков

Суд продовжив до 18 лютого дію обов'язків колишнього заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юрія Бровченка, якого Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння коштами.

Таке рішення ввечері 14 січня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, повідомляє журналіст «Слово і Діло».

Як відомо, суд взяв під варту Бровченка з альтернативою 3,4 млн грн застави. Пізніше Київський апеляційний суд зменшив заставу до 576 тисяч гривень, які за підозрюваного внесли і він вийшов із СІЗО. Тому на нього поклали низку обов'язків, зокрема: прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; не відлучатися з місця проживання без дозволу; здати на зберігання закордонний паспорт і носити електронний браслет.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП Максим Кравченко просив суд продовжити їх дію. Він нагадав, що, за даними слідства, у вересні-листопаді 2017 року директор ДП «Безпека» Владислав Глазунов, діючи умисно та з корисливих мотивів, вступив у злочинну змову із заступником міністра Бровченком. Вони домовилися сприяти участі іноземної компанії Gray Fox Logistics (США) у виконанні державного оборонного замовлення в частині виготовлення та постачання в Україну «напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусу з ведучим пояском снаряду калібрів 152/155 мм з комплексом ЗІП». При цьому посадовці цілком усвідомлювали, що можливості виконати замовлення іноземна організація немає.

У подальшому, за словами прокурора, Глазунов і Бровченко для виконання державного оборонного замовлення забезпечили укладення контракту між Gray Fox Logistics та Державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» на виготовлення та постачання в Україну спеціалізованої продукції.

Як з'ясувало слідство, внаслідок таких дій Gray Fox Logistics у травні 2018 року отримала від ДАХК «Артем» передоплату в сумі 8,29 млн доларів (на час вчинення злочину — 217,27 млн грн). Проте станом на грудень 2019 року іноземна компанія умов контракту так і не виконала. Отже, зірвано реалізацію узгоджених етапів виконання державного оборонного замовлення та створено передумови неповного та несвоєчасного забезпечення Збройних сил України боєприпасами критичної номенклатури.

Прокурор Кравченко повідомляв суду, що ризики перешкоджання слідству існують і не зникли. Зокрема, за його словами, Бровченко хоч і повернувся до України добровільно, але прилетів без свого мобільного телефону. Під час обшуків у нього вдома також не знайшли мобільний телефон, що перешкоджає встановленню істини у провадженні. Також прокурор розповів, що фірма Gray Fox Logistics була зареєстрована у США за три тижні до підписання контракту – 20 лютого 2018 року. Нібито Бровченко про це знав – надходили листи від Міністерства закордонних справ України.

Адвокат підозрюваного заперечував проти продовження деяких обов'язків. На його думку, підозра Бровченку необґрунтована, а ризики перешкоджання слідству відсутні. За словами адвоката, його клієнт сумлінно виконує обов'язки, проте йому необхідно покидати місце проживання, щоб знайти роботу. Бровченко підтримав свого адвоката. Він додав, що йому арештували рахунок, на який надходить пенсія – на неї він і живе. Саме тому він шукає собі роботу, а обов'язки цьому заважають.

Вивчивши клопотання, суддя Широка задовольнила його частково. Так, вона продовжила дію таких обов'язків: прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи, а також здати на зберігання свій закордонний паспорт.

Нагадаємо, суд продовжив обов'язки організатора цієї справи. Раніше НАБУ повідомило про підозру Глазунову. До цього СБУ затримала Бровченка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: