США висунули ультиматум підрядникам Nord Stream-2

Читать на русском
Держдеп США заявив, що компанії-підрядники Nord Stream-2 можуть уникнути санкцій, якщо зупинять роботи до 20 січня 2020 року.

Держдеп США заявив, що компанії-підрядники Nord Stream-2 можуть уникнути санкцій, якщо зупинять роботи до 20 січня 2020 року.

Про це йдеться на сайті відомства.

Як наголошується в повідомленні, президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2020 рік, яким передбачено санкції проти російського газопроводу і компаній, що займаються його будівництвом. У зв'язку з цим американська влада вимагає від компаній-підрядників «негайно припинити роботи».

«Державний департамент США слідуватиме букві закону нового законодавства. Він надає секретарю до 60 днів для випуску звіту Конгресу з метою виявлення порушників. Секретар випустить цей звіт у найкоротші терміни. Сполучені Штати введуть санкції, якщо пов'язані сторони негайно не продемонструють сумлінні зусилля по ліквідації. Пов'язані сторони повинні завершити роботу протягом 30 днів. Будь-яка компанія, що бере участь у Північному потоці-2, повинна уважно вивчити, що це означає для їхньої діяльності», - йдеться в повідомленні.

У Держдепі США підкреслюють, що Nord Stream-2 - це інструмент, який Росія використовує для підтримки своєї триваючої агресії проти України.

«Росія прагне перешкодити більш тісній інтеграції (України. - ред.) у Європу і США. Nord Stream-2 дозволить Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу, що позбавить Україну значних доходів від транзиту і підвищить її вразливість для російської агресії», - йдеться в повідомленні.

Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак говорив, що Північний потік-2 можуть добудувати без участі іноземних підрядників.

Як відомо, через американські санкції швейцарська компанія Allseas, яка займається укладанням труб для Північного потоку-2, повідомила про призупинення робіт. Компанія відвела всі судна з району будівництва в Балтійському морі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: