Справа Альперіна: суд пояснив зняття арешту з грошей фірми

Читать на русском
Апеляційна палата задовольнила скаргу представника приватної компанії про зняття арешт з коштів, які лежать на рахунку.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд скасував арешт майже 111 млн грн фірми «Прогрес-Тренд», заарештованих у межах більшої справи відносно можливих махінацій одеського бізнесмена Вадима Альперіна під час розмитнення товарів на столичній митниці, оскільки немає доказів їх злочинного походження.

Таке рішення 19 грудня ухвалила колегія суддів апеляційної палати Вищого антикорупційноно суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робилися в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. У результаті товари ввозили в Україну за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. Такі дії завдали збитків державі на понад 77 млн грн.

Водночас детективи розслідують ще одну справу, де вивчаються аналогічні дії, але на більшу суму коштів. У межах цього провадження представник компанії «Прогрес-Тренд» подав апеляцію на арешт майже 111 млн грн фірми, які перебувають на рахунку Київської митниці.

Судді клопотання задовольнили. Вони вказали, що ці кошти було перераховані фірмою митникам як авансові (гарантійні) внески для сплати митних платежів із ввезення імпортованих товарів на територію України. Однак детективом не надано доказів, що ці кошти мають злочинне походження або одержанні внаслідок вчинення правопорушення.

Нагадаємо, самого Альперіна суд взяв під варту. Пізніше за нього внесли заставу і він вийшов з СІЗО.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал