Справа ВіЕйБі банку: суд зняв арешт з грошей підозрюваної

Читать на русском
Апеляційна палата скасувала арешт грошей підозрюваної у справі заволодіння рефінансуванням Нацбанку комерційним банком.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Апеляційна палата скасувала арешт грошей директорки Станіславської торгової компанії Наталії Перець, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Національного банку України ВіЕйБі банком.

Таке рішення 11 грудня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду за результатами розгляду скарги адвоката, повідомляє «Слово і Діло».

Під час обшуку у Перець НАБУ вилучило 46000 гривень та 7300 доларів. На них пізніше суд наклав арешт. Проте адвокат підозрюваної подав скаргу на арешт. Вивчивши апеляцію, судді її задовольнили.

Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це – на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Нагадаємо, суд заарештував Перець. Також суд заарештував її майно.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал