Справа ВіЕйБі банка: суд залишив заарештованим майно експосадовиці НБУ

Читать на русском
Апеляційна палата не побачив підстав для задоволення скарги на арешт майна однієї з підозрюваних у справі кредиту.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Апеляційна палата залишила заарештованим майно колишньої директорки департаменту Генерального департаменту банківського нагляду Національного банку України Алли Шульги, яку НАБУ і САП підозрюють у справі заволодіння 1,2 млрд грн кредиту НБУ ВіЕйБі банком.

Таке рішення 3 грудня ухвалила колегія суддів апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

14 листопада ВАКС наклав арешт на майно Шульги, а саме: машиномісце загальною площею 20.7 кв. м; приміщення для зберігання велосипедів, загальною площею 2,6 кв.м; квартиру загальною площею 113,4 кв. м; автомобіль Infiniti QX70 2014 року випуску і ще дві квартири. Не погоджуючись з таким рішенням, її адвокат подав апеляцію. Вивчивши скаргу, судді залишили її без задоволення.

Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до Національного банку України з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це — на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним. Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі Банк не повернув.

Нагадаємо, НАБУ оголосило в розшук ексслужбовців ВіЕйБі банку. Раніше ексзаступника голови НБУ Олександра Писарука відпустили під заставу. Також суд заарештував експосадовця НБУ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал