Країни ГУАМ домовилися створити транспортний коридор

Читать на русском
Другим великим проектом, який обговорювався представниками чотирьох країн, стало створення транспортного коридору, який потенційно може стати хорошим торговим шляхом.

Країни-члени Організації за демократію та економічний розвиток (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, ГУАМ) на засіданні в Києві у четвер, 12 грудня, домовилися посилити співпрацю щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) і створення транспортного коридору.

Про це на брифінгу заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми домовилися, що будемо фокусуватися на поглибленні економічної співпраці. Є два пріоритетних напрямки. Перший - це зона вільної торгівлі; ми солідарні в тому, що між нашими країнами не повинно бути торговельних кордонів і бар'єрів, компанії країн повинні торгувати вільно», - сказав Гончарук.

Другим великим проектом, який обговорювався представниками чотирьох країн, стало створення транспортного коридору, який потенційно може стати хорошим торговим шляхом. За словами Гончарука, це дозволить збільшити товарообіг, що проходить через країни ГУАМ.

Також сторони обговорили співпрацю і в інших економічних та політичних сферах, а також у сфері безпеки.

У свою чергу, прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахар зазначив, що, крім питань економіки, сторони обговорювали питання територіальної цілісності держав-членів ГУАМ.

Прем'єр-міністр Молдови Іон Кику підкреслив, що зона вільної торгівлі між країнами ГУАМ має намір збільшити товарообіг не тільки всередині організації, але і з третіми країнами.

«Я думаю, що протягом наступного року ми зможемо завершити цей процес (створення ЗВТ між країнами-членами ГУАМ, - ред), і, як було відзначено, приступити до конкретних дій у цій частині», - заявив він.

Віце-прем'єр Азербайджану Алі Ахмедов нагадав, що в 2020 році головування в ГУАМ переходить Азербайджану, у зв'язку з чим він висловив намір приділяти увагу розвитку взаємовигідного співробітництва та поглиблення політичного діалогу між країнами.

Нагадаємо, сьогодні в Києві стартував саміт ГУАМ, в якому беруть участь глави урядів держав-членів Організації за демократію та економічний розвиток.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: