Польща висловила готовність до припинення транзиту газу

Читать на русском
У Польщі заявили, що готові до припинення транзиту російського газу в ЄС через Україну з 1 січня 2020 року.

У Польщі заявили, що готові до припинення транзиту російського газу в ЄС через Україну з 1 січня 2020 року.

Про це повідомили в нафтогазовій компанії PGNIG.

«У такій ситуації національний видобуток, запаси в сховищах, а також можливості імпорту, в тому числі через Білорусь, дають у сумі 25,6 мільярди кубометрів газу на рік, з витратою 19 мільярдів», - пояснили в компанії.

Поставки також можуть припинитися 18 травня 2020 року, коли закінчується контракт між Газпромом і оператором трубопроводу в Польщі EuRoPol Gaz на транзит російського газу в Західну Європу по газопроводу Ямал-Європа.

Договір з РФ про транзит нафти на 10 років: що дасть та чому вдалося підписатиУкртранснафта продовжила контракт на транзит російської нафти через нафтотранспортну систему України до Європи на 10 років.

«У разі відключення поставок по газопроводу «Ямал» і реверсних поставок із Німеччини, можливості поставок (газу до Польщі - ред.) будуть на рівні 33,1 мільярда кубометрів на рік. Цей обсяг буде складатися з поставок російського газу через Білорусь і Україну, через термінал СПГ, поставок із ЄС іншим шляхом, ніж через Ямал, національного видобутку і запасів», - йдеться в повідомленні.

У PGNIG заявили, що якщо транзит газу припиниться і 1 січня, і 18 травня, то можливості поставок газу до Польщі складуть 28,6 мільярда кубометрів.

У компанії уточнили, що в 2019 році споживання газу в Польщі складе близько 19 мільярдів кубометрів, в тому числі чотири мільярди кубометрів - власного видобутку, дев'ять мільярдів кубів - закуплені в Росії, 3,5 мільярди - закупленого в ЄС і 2,5 мільярда - придбаного в якості СПГ.

Міністр економіки Словаччини Петер Жига повідомив, що країна також готується до варіанту із припиненням транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року. За його словами, припинення транзиту газу цілком правдоподібно, так як нинішній контракт був укладений в результаті останньої серйозної газової кризи.

«На даний момент я бачу так, що ми скоріше ближче до кризи, тобто до того, що РФ припинить подачу газу через Україну, а ми повинні будемо прийняти всі ті заходи, які ми всі останні 10 років готували. Ми повинні будемо забезпечити поставки газу для сімей і підприємств Словаччини», - додав Жига.

Нагадаємо, Словаччина готується до варіанту з припиненням транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Також відзначимо, в «Нафтогазі» розповіли про переговори з Путіним.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал