Чек-ліст реформ: Раді та Кабміну стає важче виконувати доручення Зеленського

Читать на русском

Президент Володимир Зеленський вже двічі збирав Кабінет міністрів і керівництво Верховної ради, щоб роздати доручення щодо впровадження ключових реформ. У вересні-жовтні їх виконання йшло більш-менш гладко, але з початку цього місяця з'явилася негативна тенденція: деякі завдання не виконано, а деякі реалізовано тільки наполовину.

«Слово і Діло» відстежує виконання доручень Зеленського наприкінці кожного визначеного терміну. Завданням ми присвоюємо наступні статуси:

  • виконано;

  • виконано із запізненням;

  • виконано частково;

  • не виконано.

Повністю не виконані два завдання, дедлайн за якими закінчується 1 грудня. Верховна рада не ухвалила законопроект щодо легалізації грального бізнесу, його тільки внесли до порядку денного. Також Зеленський доручав провести переговори і укласти договори з переможцями конкурсів про розподіл продукції на використання надр. Зараз реалізація результатів першого конкурсу відкладена на невизначений час.

Чотири доручення Зеленського виконані частково, більшість з них пов'язані з ухваленням законопроектів у парламенті. Рада повинна була до 1 грудня ухвалити закон про ринок землі, про Службу фінансових розслідувань та про легалізацію видобутку бурштину. Ініціативи зараз пройшли лише перше читання.

Кабмін не виконав повністю завдання сформувати список підприємств, заборонених для приватизації, а також передати мінімум 500 підприємств на продаж. Список державних об'єктів, які не можна передавати в приватні руки, оновлений. Але до Фонду держмайна для малої приватизації передали 415 підприємств, а не 500.

Ще чотири завдання президента влада виконала повністю. Зокрема, розроблена інформаційна кампанія для роз'яснення реформи ЖКГ і посилено відповідальність за тіньове ведення бізнесу. Крім того, Кабмін почав підготовку великих державних компаній до приватизації і призначив чотирьох інвестиційних радників із цього питання.

До 1 грудня Зеленський доручав провести аудит і впорядкувати державні реєстри. Аудит проведено, а законопроект «Про публічні електронні реєстри» ухвалений у першому читанні. Було також завдання створити умови для проведення електронних виборів і перепису населення. До е-виборів ще далеко, але зараз запущений онлайнсервіс, де в майбутньому запрацює система «Електронна демократія» (референдуми, голосування та опитування в електронній формі). Цифровий перепис населення можуть провести вже до кінця року.

Нагадаємо, раніше ми писали про перше невиконане доручення Володимира Зеленського.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...