Компанії Коломойського звільнилися від боргів перед ПриватБанком

Читать на русском
Північний апеляційний господарський суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між Приватбанком та компаніями бізнесмена Ігоря Коломойського.

Північний апеляційний господарський суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між Приватбанком та компаніями бізнесмена Ігоря Коломойського.

Про це йдеться в рішенні суду від 4 листопада 2019 року, розміщеному в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, 4 листопада Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов ТОВ «Тех-Трейд-Інвест» до ПриватБанку, ТОВ «Парктур», ТОВ «Скорзонера», ТОВ «ШЕЛТА», ТОВ «Аспект» і визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між ПриватБанком та відповідачами.

Підставами для такого судового рішення стало те, що «спірними умовами кредитних договорів фактично визначена додаткова плата, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом».

За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками «двома паралельними способами - а саме відсотки за користування кредитом, виходячи з процентної ставки, зазначеної в договорах, і відсотки «R» або винагороду за користування кредитом, сплата яких визначена в формулах, в які включені також дані за офіційним курсом гривні до долара США».

У тексті постанови зазначається, що оспорювані пункти зазначених кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами.

«Колегія суддів вважає, що має місце порушення вимог принципу справедливості, добросовісності та розумності, і сплата винагороди (комісії) в установленому спірним договором порядку і розміру не відповідає вимогам розумності і справедливості договору, передбаченим у ст. 627 Цивільного кодексу», - йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду.

Як випливає з судових матеріалів і довідок ПриватБанку, наданих у грудні 2016 року і січні 2017 року, сукупний обсяг згаданих нарахувань за «відсотками «R» або винагородою за користування кредитом» за відповідними кредитними договорами досягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ «Тех-Трейд-Інвест» є ТОВ «Скорзонера», кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

За даними системи YouControl, ТОВ «Скорзонера» є засновником туристичного комплексу «Буковель».

Нагадаємо, ПриватБанк виграв у Коломойського і Боголюбова апеляцію в Лондонському суді.

Також Лондонський суд зобов'язав Коломойського і Боголюбова оплатити витрати ПриватБанку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: