У МОЗ розповіли, як українцям захиститися від смогу

Читать на русском
Міністерство охорони здоров`я радить не займатися спортом на вулиці, проводити вологе прибирання та вживати кисломолочні продукти.

Міністерство охорони здоров`я радить не займатися спортом на вулиці, проводити вологе прибирання та вживати кисломолочні продукти.

Про це повідомляється на сайті МОЗ.

Медики нагадують, що дим у повітрі може викликати головний біль, кашель, труднощі з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонку носа і гортані.

Також смог може викликати хвороби дихальних шляхів, бронхіту, астми, пневмонії. Тривалий вплив високої температури повітря призводить до порушення обміну речовин, зневоднення та зниження імунітету. Токсичні речовини, що містяться в димі, сприяють розвитку алергії.

Крім того, забруднене повітря негативно впливає на когнітивні здібності, особливо у дітей і людей похилого віку. Також вдихання забрудненого повітря може збільшувати ризики під час вагітності, які матимуть наслідки для плоду.

У МОЗ також порадили, як убезпечити себе від негативного впливу смогу.

Перш за все, варто обмежити перебування на вулиці в ранковий час. Також варто утриматись від фізичного навантаження на вулиці. Крім того, щільно зачиняти вікна та двері, увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря, проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях, використовувати зволожувачі повітря.

Фахівці також радять збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день та промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду.

Симптомами, які виникають при отруєнні продуктами горіння, є головний біль, порушення дихання, втома, погана концентрація, порушення орієнтування у просторі, тахікардія, підвищення артеріального тиску, судоми. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Раніше МОЗ оприлюднило результати перевірки забруднення повітря у Києві.

Також у Кабміні розповіли про причини забруднення повітря в регіонах.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: