Справа рятувальної служби: НАБУ перевірить дані електронної пошти

Читать на русском
Антикорупційний суд надав Національному бюро доступ до документів одеської компанії, в якій є можливість створити email.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Вищий антикорупційний суд надав Національному антикорупційному бюро тимчасовий доступ до документів компанії «ТЕНЕТ» у кримінальному провадженні про можливі зловживання посадових осіб Морської пошуково-рятувальної служби.

Таке рішення ВАКС ухвалив 10 жовтня за результатами розгляду клопотання детектива, повідомляє «Слово і Діло».

За версією детективів, чиновники МПРС взяли в лізинг у компанії «Теком-Лізинг» сім автомобілів Volkswagen (T6 Caravelle, T6 Kombi, Amarok RANCHO і 4 штуки Amarok RODEO) на три роки без подальшого оформлення права власності. Купівля зазначеної послуги обійшовся Службі в більш ніж 16 мільйонів гривень, у той час як вартість цих автомобілів становить близько 8 мільйонів гривень. Таким чином, зазначеними діями підприємству завдано збитків у розмірі 8 млн грн.

Як встановило НАБУ, директор КП «МПРС» Віктор Сударев особисто спілкувався з працівниками ТОВ «Теком-лізинг» та ТОВ «Автомобільний Дім» (постачальник автомобілів), ще до оголошення торгів, використовуючи власну електронну скриньку «[email protected]», доменне ім'я поштового сервера якої належить ТОВ НВП «Тенет». Тому детектив просив надати доступ до документів компанії «Тенет», а саме інформації щодо власника цієї поштової скриньки. Суд клопотання задовольнив.

Нагадаємо, «Теком-Лізинг» подарувала ці автомобілі морській рятувальній службі. Проте, детективи перевіряють факт того, що МПРС могла компенсувати «Теком-Лізинг» деякі кошти за таке дарування. За даними НАБУ, МПРС за період з травня 2016 року по травень 2017 року перерахувала в якості внесків майже 4 млн грн на рахунки професійної спілки працівників служби, які могли бути використанні для компенсації ТОВ «Теком-лізинг» за втрату основних засобів. Тому НАБУ просило суд надати доступ до інформації за рахунком профспілки МПРС в Укрсоцбанку. Однак ВАКС відмовив, оскільки до клопотання не було долучено необхідних доказів.

Раніше детективи провели перший обшук у цій справі, а трохи пізніше ще один в приміщенні фірми-фігуранта.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал