Рада запровадила нові військові звання за стандартами НАТО

Читать на русском
У документі врегульовані повноваження начальника медичної служби бригади та медичної служби полку та інших медичних працівників.

Законопроект № 0906 схвалила Рада у другому читанні та в цілому. Документ спрямований на введення нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ.

За проголосували 278 народних депутатів на вечірньому засіданні уряду.

Документ представила нардеп від «Слуги народу», заступник голови комітету з питань нацбезпеки Мар'яна Безугла.

Крок до НАТО: в Україні готується реформа військових званьВ українській армії в майбутньому з'явиться інститут сержантів, як в армії Сполучених Штатів Америки.

«Цей законопроект запроваджує НАТОвські звання для сержантського, старшинського складу, солдатів і також нормує їхній розвиток відповідно до стандартів НАТО і тих викликів, які зараз стоять перед нашою державою», - сказала Безугла.

Встановлюється, що за своїми військовим званням начальниками є:

  • військовослужбовці сержантського і старшинського складу - для військовослужбовців рядового складу однієї з ними військової частини;

  • військовослужбовці молодшого офіцерського складу - для військовослужбовців молодшого сержантського і старшинського складу однієї з ними військової частини і військовослужбовців рядового складу;

  • майори, капітани 3 рангу, підполковники, капітани 2 рангу - для військовослужбовців рядового, молодшого та старшого сержантського і старшинського складу;

  • полковники, капітани 1 рангу, генерал-майори, контр-адмірали, генерал-лейтенанти, віцеадмірали - для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу та молодшого офіцерського складу;

  • генерал-полковники, адмірали - для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу;

  • генерали армії України - для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, генерал-майорів, контр-адміралів, генерал-лейтенантів, віцеадміралів, генерал-полковників, адміралів.

У законопроекті прописані обов'язки командира бригади (зокрема організовувати заходи морально-психологічного забезпечення); сержанта бригади (бути зразком для особового складу). Прописано, чим повинен займатися заступник командира бригади - в тому числі брати участь у відборі кандидатів на контрактну службу; заступник командира бригади - зокрема контролювати якість їжі, якою годують військовослужбовців.

У документі врегульовані повноваження начальника медичної служби бригади та медичної служби полку та інших медичних працівників.

Головний сержант бригади в мирний і воєнний час відповідає за надання командиру бригади інформації і пропозицій щодо питань проходження військової служби.

Нагадаємо, 3 жовтня парламент ухвалив у цілому законопроект №1227 про військову службу і військовий обов'язок.

Також відзначимо, 30 травня Верховна рада підтримала в першому читанні проєкт закону, який передбачає реформу звань в українській армії, щоб звання в ЗСУ відповідали еквіваленту НАТО.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...