Справу Журила про збитки ОГХК передали до ВАКС

Читать на русском
Столичний райсуд передав до антикорупційного суду справу про нанесення збитків гірничо-хімічній компанії.
Юрій Перцевфото: «Слово і Діло»

Солом'янський районний суду передав до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням відстороненого виконувача обов'язків голови правління ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» Руслана Журила та колишнього його заступника з комерційних питань Юрія Перцева у нанесенні збитків компанії.

Про це йдеться в ухвалі ВАКС від 30 вересня, повідомляє «Слово і Діло».

9 вересня Солом'янський суд ухвалив рішення про передачу справи ОГХК до антикорсуду. 27 вересня ВАКС отримав матеріали провадження, а 30 вересня призначив підготовче засідання на 25 жовтня.

За версією слідства, Журило та Перцев із метою отримання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб упродовж грудня 2014 року-липня 2016 року при здійсненні господарської діяльності продавали титановмісні руди за заниженими цінами через компанії-посередники. Реалізація сировини здійснювалася через пов'язані та підконтрольні керівництву державного підприємства іноземні компанії-посередники з Австрії та Великої Британії, з подальшим продажем руд іноземним суб'єктам господарювання реального сектора економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами.

При цьому службові особи державного підприємства за можливості укладення прямих контрактів вели переговори та укладали контракти, діючи в інтересах вищевказаних підконтрольних компаній-посередників. На рахунках цих компаній і залишилася частина прибутку в сумі $12,9 мільйона, що, відповідно до офіційного курсу валют, встановленого Національним банком України, становить 296,8 млн. грн.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що викрита схема на ОГХК продовжує діяти. Раніше суд продовжив відсторонення Журила. Також у суді допитали чинного керівника ОГХК.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал