Ціна питання: скільки в Україні коштує купити потрібне судове рішення

Читать на русском

Незважаючи на проведення реформи, практика покупки потрібних судових рішень в Україні поки нікуди не поділася. Висновки про орієнтовні «розцінки» можна зробити, проаналізувавши розслідування детективів Національного антикорупційного бюро відносно суддів. «Слово і Діло» за матеріалами колонки Вадима Валько для УП склало «прайс-лист».

Найдорожче обійдеться винесення вироку в кримінальному провадженні в інтересах підсудного – 150 тисяч доларів. Ухвалення судового рішення на користь підсудного може коштувати 30 тисяч доларів.

За 15 тисяч доларів суддя може визнати особу потерпілою всупереч закону і винести вирок, не пов'язаний з позбавленням волі. Щоб когось не притягли до кримінальної відповідальності за 10 тисяч доларів, суддя може вплинути на поліцейських. Найдешевше – 1,5 тисячі доларів – обійдеться винесення судом вироку, який не передбачає позбавлення волі і не оскаржується в апеляційному суді.

У цивільних справах розцінки коливаються від 100 доларів до 19 тисяч. Найдорожче коштує рішення суду у справі про стягнення боргу. «Ціна питання» в суді у господарських справах – 4-27 тисяч доларів. Наприклад, рішення суду в інтересах компанії коштує 26,6 тисячі доларів. Підприємець про потрібне рішення із земельного питання може домовитися за 4 тисячі доларів.

За рішення адміністративних справ беруть недорого: від 300 доларів до 10 тисяч. Максимальна ціна за рішення на користь ТОВ у справі про позбавлення ліцензії.

Позбавлення прав за керування у нетверезому стані можна уникнути щонайменше за тисячу доларів. Ще менше, 200-750 доларів, коштує непритягнення за це до адміністративної відповідальності. Закрити адміністративну справу за перевезення пасажирів без ліцензії можна менше, ніж за 200 доларів.

Нагадаємо, раніше експерт розповів «Слово і Діло» про плюси і мінуси президентського законопроекту про зміни в кримінальному процесуальному законодавстві.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал