Посли вказали на недоліки судової реформи Зеленського

Читать на русском
Заступник голови посольства ЄС в Україні Анніка Вайдеманн і посол Канади в Україні Роман Ващук розкритикували низку положень президентського законопроекту про внесення змін до законів про діяльність органів суддівського управління.

Заступник голови посольства ЄС в Україні Анніка Вайдеманн і посол Канади в Україні Роман Ващук розкритикували низку положень президентського законопроекту про внесення змін до законів про діяльність органів суддівського управління.

Про це в середу, 11 вересня, повідомляє повідомляє Інтерфакс-Україна.

Посли привітали прагнення нової влади до швидких реформ, але висловили і ряд критичних зауважень.

Водночас, відзначаючи недоліки законопроєкту №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління», внесеного до парламенту президентом України Володимиром Зеленським, дипломати вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

«Будь-яке зменшення кількості суддів Верховного Суду має ґрунтуватися на ретельному аналізі його поточної структури, навантаження та юрисдикції. Розширення процесуальних фільтрів і оптимізація структури суду дали б можливість поступового зменшення його навантаження і, отже, дозволили б надалі скоротити кількість суддів, водночас дотримуючись міжнародних стандартів незалежності судової влади. Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і створення нової комісії з етики та доброчесності залишатиметься неефективним, якщо не буде перезавантажено Вищу раду правосуддя», - вважають посли.

Вони звернули увагу на те, що роль міжнародних експертів у процесі оцінювання суддів не повинна бути формальною, а обмеження вибору експертів тільки призначеними членами Громадської ради міжнародних експертів може бути неприйнятним для міжнародних організацій.

Посли ЄС і Канади також закликали ретельно розробити й доповнити законопроєкт №1032 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури».

Йдеться про положення щодо прозорості та підзвітності генерального прокурора, що відповідатиме розширенню повноважень, які покладатимуться виключно на генпрокурора, для забезпечення ефективності виконання цих повноважень і їх відповідності європейським стандартам і конституційним засадам.

Раніше генпрокурор Рябошапка розповів подробиці реформи ГПУ.

Також повідомлялося, що Зеленський створив Комісію з питань правової реформи питань правової реформи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...