Передвиборчі програми мажоритарників: що обіцяли депутати від Кіровоградської області

Читать на русском

У Кіровоградській області лише п'ять виборчих округів, чотири з яких на позачергових парламентських виборах взяли представники «Слуги народу». На одному, 102-му окрузі, переміг самовисуванець. «Слово і Діло» пропонує подивитися, що обіцяли мажоритарники у своїх передвиборчих програмах.

Почнемо з самовисуванця Олеся Довгого. Довгий, народний депутат вже двох скликань (восьмого і дев'ятого), дав у своїй передвиборчій програмі 24 обіцянки. Зокрема, він обіцяв, що встановить прожитковий мінімум відповідно до реальних потреб людей, захистить права соціально незахищених категорій громадян, відновить всі пільги, забезпечить справедливі тарифи, оновить школи, садок, лікарні і будинки області. Крім того, Довгий зобов'язався розробити і виконати програму подолання безробіття на рівні області та впровадити економічну стратегію розвитку регіону.

У мажоритарників від «Слуги народу» – Олександра Дануци, Ігоря Мурдія, Юрія Кузбита, Олега Воронька – програми дуже схожі.

Олександр Дануца дав усього 28 обіцянок, серед них — втілити курс президента в конкретних законопроектах і політичних рішеннях, сформувати професійний уряд, домагатися притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення, регулярно звітувати перед виборцями. Сам особисто Дануца пообіцяв у перші дні роботи Верховної ради внести законопроект про притягнення до кримінальної відповідальності за незаконну вирубку дерев. Крім того, він пообіцяв добиватися встановлення чесних тарифів у межах округу і вимагати конфіскації майна корупціонерів і притягнення їх до відповідальності за незаконне збагачення.

Програма Ігоря Мурдія також здебільшого базується на програмі партії «Слуга народу»: спростити процедуру імпічменту президента, скасувати недоторканність депутатів, запровадити механізм відкликання депутатів, перемогти корупцію, припинити свавілля правоохоронних органів тощо.

Від себе особисто депутат обіцяв внести до Ради законопроекти «Про освіту в селі» і «Про контроль за використанням коштів дорожнього фонду». Крім цього, Мурдій обіцяв вирішити сміттєву проблему: боротися з несанкціонованими стихійними сміттєзвалищами, вирішити проблему вивозу сміття на законодавчому рівні і залучати інвесторів для будівництва сміттєпереробного заводу.

Ще один «слуга народу» – Олег Воронько – обіцяв виборцям домагатися встановлення витрат на оборону не менше 5% ВВП, домагатися обмеження олігархічних монополій в енергетиці та газовому секторі, домагатися запровадження «економічного паспорта українця». Є у нього і «оригінальні» обіцянки, наприклад, добиватися вирішення на державному рівні проблеми безпритульних тварин. Безпосередньо мешканцям свого округу Воронько пообіцяв домагатися створення сучасних медико-оздоровчих об'єктів для працівників шахт, учасників АТО та ООС.

Частина програми Юрія Кузбита теж «списана» у партії «Слуга народу»: розвиток «зеленої енергетики», зменшення вартості ліків, жорсткі покарання за корупцію і розкрадання в ЗСУ і Міноборони тощо. Сам народний обранець обіцяв взяти під особистий контроль реалізацію медичної реформи в окрузі і виконання програми «молодіжного кредитування». Крім того, він має намір вимагати від Кабінету міністрів ремонту доріг за принципом «погані дороги ремонтуються першими».

Нагадаємо, за даними соцопитування, більше половини українців не знають, хто був обраний депутатом в їх мажоритарному окрузі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал