Перші 100 днів президентства Зеленського: головні факти і цифри

Читать на русском

27 серпня минає рівно 100 днів, відколи Володимир Зеленський обіймає найвищу посаду в країні. Це перший серйозний ювілей, який заведено відзначати проміжними підсумками. «Слово і Діло» щомісяця звітує про те, наскільки якісно президент виконує обіцянки. Сьогодні ж пропонуємо відповісти мовою статистики на інші питання: скільки указів підписав, скільки законопроектів зареєстрував, скільки зустрічей провів, скільки відеозвернень записав, куди найчастіше їздив і з ким спілкувався.

Укази, законопроекти, розпорядження

За даними аналітиків порталу «Слово і Діло», протягом стоденного періоду Зеленський підписав 302 указів і видав 217 розпоряджень. Також він зареєстрував у парламенті 13 законопроектів, щоправда, деякі – абсолютно даремно, бо Рада VIII скликання не встигала їх розглянути. Тепер ці документи просто підуть у небуття, якщо не будуть подані повторно на розгляд депутатів уже IX скликання.

Відеозвернення та обіцянки

Протягом ста днів, перебуваючи на посаді президента, Зеленський дав українцям 78 обіцянок. До цього переліку не входять тези з його програми та передвиборчі обіцянки, тому що вони були озвучені (або сформульовані письмово) до дня інавгурації, тобто за межами перших 100 днів президентства. Якби ми рахували і передвиборчу риторику, повідомили б, що Зеленський дав аж 180 обіцянок до сотого дня президентства. Для порівняння: Порошенко в аналогічний період свого президентства був удвічі менш багатослівним.

За нашою методологією вердикт з виконання обіцянок президентом такий: 8 уже до кінця виконані, а от 9 – остаточно провалені. Хоча, заради справедливості, варто сказати, що деякі з обіцянок, які ми вважаємо не виконаними, таки були реалізовані, але з запізненням.

Між тим, одна з провалених обіцянок стосується щоденних відеозвернень до жителів України. Насправді протягом цих ста днів Зеленському було не до того, щоб записувати відео: він зробив лише 7 звернень у такому форматі.

Поїздки та зустрічі в Україні та за її межами

Протягом ста днів Зеленський здійснив 20 робочих поїздок по Україні. Найчастіше він відвідував Львівську область – аж тричі. За цей час він провів з чотири десятки офіційних зустрічей на території України, про які звітувала прес-служба.

Не менше часу президент приділив і міжнародній діяльності: в нього було 77 контактів з представниками інших країн та міжнародних організацій. Найбільше офіційних контактів Зеленський мав із Німеччиною, США та Єврокомісією. Усього за 100 днів Зеленський здійснив 5 зарубіжних візитів.

Нагадаємо, в перший день роботи Зеленського «Слово і Діло» робило контент-аналіз інавгураційної промови Зеленського. З’ясувалося, що найчастіше він промовляв слово «я», але деяких важливих тем так і не торкнувся.

Також ми порівнювали перші й останні кроки українських президентів на посаді.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: