Суд зняв браслет з екс-директора «Спецтехноекспорту»

Читать на русском
Столичний райсуд частково задовольнив клопотання антикорупційного прокурора про продовження процесуальних обов'язків.
Павло Барбул

Суд зняв електронний браслет з колишнього директора державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт» Павла Барбула, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до розтрати понад 55 млн грн.

Про це журналісту «Слова і Діла» повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Водночас, суд продовжив дію інших обов'язків Барбула ще на 2 місяці, зокрема: прибувати до за першою вимогою; не відлучатися з місця проживання; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

За версією слідства, у 2009 році за ініціативи керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило $2,22 млн. Натомість детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою були підписані акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував $2,2 млн на рахунок Global Marketing SPLTD у банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Таким чином, держпідприємству завдали шкоди на вказану суму.

Нагадаємо, суд продовжив обов'язки директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса. Також суд заарештував майно підозрюваних екс-чиновників «Спецтехноекспорту». Раніше суд взяв під варту Барбула.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: