В Україні пропонують створити навколо Криму режимний район

Читать на русском
Створення морського режимного району покликане повністю припинити захід у кримські порти іноземних і частково російських суден.

Держгідрографія пропонує створити морський режимний район навколо анексованого Криму з метою заборони заходу суден у порти півострова.

Як передає «Слово і Діло», про це йдеться в повідомленні відомства, яке видає і підтримує офіційні морські навігаційні карти на води України.

«Оголошення режимного району дасть Україні можливість не тільки протидіяти агресору, а й як відповідальної правової держави забезпечити виконання зобов'язань перед світовою спільнотою відразу в декількох напрямках. Ми зможемо мінімізувати ризики для мореплавців щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення. Зняти з України відповідальність за будь-які аварійні події, які можуть статися внаслідок злочинних дій РФ у внутрішніх морських водах і територіальному морі України навколо Кримського півострова. Також звести нанівець спроби росіян з картографування зазначеного регіону», - говорить голова Держгідрографії Олександр Щипцов.

Відомство зазначає, що Росія створює і реалізує електронні навігаційні карти, які охоплюють українські води навколо Криму.

Такі дії викликали дублювання карт виробництва України з картами виробництва РФ і створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання при використанні карт у судновому обладнанні може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення. Зараз існує 32 випадки такого дублювання.

Створення режимного району, а також вилучення з обороту електронної картографічної продукції Росії на води України покликане повністю припинити захід у кримські порти іноземних і частково російських суден.

Нагадаємо, в червні в Постійній палаті третейського суду в Гаазі завершилися слухання за позовом України до Росії про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: